Встановлення котлів

 • Тяга труби
 • Рекомендоване підключення

ОСНОВНІ УМОВИ НАДІЙНОЇ РОБОТИ ТА ДОВГОВІЧНОСТІ котлів АТМОС "ATMOS"

 • Монтаж котлів проводить виключно фахівцем сервісного центру, які пройшли навчання у виробника.
 • Котел повинен бути встановлений в сухому і добре провітрюваному приміщенні - котельні.
 • При підключенні котла в систему за котлом необхідно встановити Ладдомат 21 або терморегулюючий вентиль TV 60/65/70/75 ° С з насосом, кульовим клапаном, протизастійним плаваючим клапаном і фільтром так, щоб температура води, яка повертається в котел, при будь-якому режимі не опускалася нижче 65 ° С - відповідно до стандарту ІSN 070240/93. (У міру збільшення температури води, що повертається в котел, знижується кількість конденсації смол і кислот = збільшується довговічність котла.) Laddomat 21 рекомендуємо застосовувати тільки до потужності 15 - 100 кВт включно.
 • Насос, що знаходиться в контурі котла, необхідно включати за допомогою самостійного термостата при температурі 70 - 80 ° С. Насос в контурі опалювального об'єкта, в разі підключення котла без акумуляційних баків, може працювати лише в тому випадку, якщо працює насос в контурі котла (одночасно). Це повинно запобігти охолодженню котла через зворотню заслінку в контурі котла або через Laddomat 21.
 • При будь-якому режимі котла температура води на виході повинна знаходитися в межах від 80 до 90 ° С.
 • При експлуатації котла постійно при зниженій продуктивності - менше 40% номінальної потужності або влітку тільки для підігріву води - котел, з точки зору його довговічності, необхідно щодня розтоплювати. Котел не можна експлуатувати при постійно зниженій потужності, можуть утворитися дьоготь і кислоти.
 • Котел повинен бути захищеним проти перегріву в разі відключення електрики, так як у нього є певна інерція

Тяга труби

Різні варіанти запобігання перегріву котла

Різні варіанти запобігання перегріву котла

 1. запобіжний контур проти перегріву, підключений разом з вентилятором TS 131 3/4 А (90 ° С) або WATTS STS 20
 2. запасне джерело електроенергії (батарея) для насоса
 3. одна гілка з декількома радіаторами, підключена в системі для мимовільної циркуляції води
 4. котел підключений без доводочних судин з інверсійним зонним вентилем

ВСІ котли, ВИГОТОВЛЕНІ В 2003 РОЦІ І ПІЗНІШЕ, оснащені контуром ОХОЛОДЖЕННЯ.

Рекомендоване підключення

Установка котла з акумуляційними резервуарами дає кілька вигод:

 • знижена витрата палива (на 20 - 30%), котел працює на повну потужність аж до згоряння палива при оптимальній віддачі (ККД)
 • тривалий термін служби котлів і димоходів - мінімальне утворення дьогтю і кислоти
 • можливість комбінації з іншими способами опалення - електричне опалення з акумуляцією тепла
 • призначене для комбінації радіаторів та опалення підлоги
 • комфортне опалення і оптимальне згорання палива
 • екологічне опалення
 • 3 роки гарантії на корпус

Тяга труби

Тяга труби повинна досягати запропонованих величин (21 – 35 Ра в залежності від типу котла).

Недостатня тяга труби знижує довговічність котла – утворюється більше смол, заноситься система нагрівання і при підкладанні палива дим потрапляє в простір котельні.

рішення: помістити в трубу вкладиш, або зверху на трубу встановити спеціальну насадку, або встановити витяжний вентилятор.

Велика тяга труби призводить до збільшення витрати палива (вищі втрати труби – більш низька ефективність котла).

рішення: помістити дросельну заслінку в димохід між котлом і трубою.

Простір для підкладання палива і задній збірний канал котла необхідно регулярно очищати від золи і пилу.

УВАГА – Труба повинна бути добре ущільнена і ізольована так, щоб при зниженій продуктивності котла в трубах не конденсувались пари і смоли.

Рекомендації фірми ATMOC

Підключіть котел з акумуляційними ємностями. Це кращий спосіб підключення котла для твердого палива. якщо немає можливості підключити котел з рекомендованим обсягом акумуляційних ємностей, підключіть котел хоча б з одного вирівнювача ємністю об’ємом 500-1000 л.

При недотриманні цих принципів припиняється гарантія і коротшає довговічність котла.

З'єднання з акумуляторами рекомендуємо в якості головного з'єднання.

Якщо немає можливості підключити котел з рекомендованим обсягом акумуляційних ємностей, підключіть котел хоча б з одною вирівнюючою ємністю об’ємом 500 – 1000 л. Установка опалювальної системи повинна бути виконана спеціалізованою фірмою згідно стандарту ІSN 060830. Якщо оберете великий обсяг акуммуляціонного бака, ви також повинні вибрати і відповідну потужність котла, так щоб бак був заряджений (нагрітий) за прийнятний час.

Експлуатація системи з акумулюючими ємкостями

Після розпалювання котла обсяг води в акумуляторі нагріється при повній потужності котла (2 – 4 закладки палива) до температури 90-100 ° С, потім котел слід залишити догорати. Далі вже можна споживати тепло з ємкості за допомогою триходового вентиля протягом часу, який відповідає обсягу акумулятора і зовнішній температурі. Під час опалювального сезону (при дотриманні мінімальних обсягів акумуляторів, див. Табл.) Цей час може становити 1 – 3 дні. У разі неможливості використання акумуляції, рекомендується використовувати хоча б одну ємність з об’ємом 500 – 1000 л для вирівнювання зростання температури котла при розпалюванні і спаді температури при догоранні.

Ізоляція ємкостей

Акумуляційні ємкості поставляються, як правило, без ізоляції. задовільним рішенням питання  ізоляції є спільна ізоляція заданої кількості ємкостей необхідним обсягом мінеральної вати в каркас з гіпсокартону, який, при необхідності, можна доповними сиплячою ізоляцією. Рекомендована товщина ізоляції з мінеральної вати 120 мм. Іншою можливістю є покупка вже ізольованих мінеральною ватою ємкостей в чохлі зі шкірозамінника, які наша фірма також поставляє.

Обігрів ГВС

Для підігріву теплої технічної води може бути використаний комбінований бойлер або акумулююча ємкість з мідним швидкодіючим нагрівачем.

Залиште завку і ми зателефонуємо Вам для уточнення деталей